Навчання за кордоном іноземною мовою – чому це корисно і вигідно?

       Вивчення іноземних мов сьогодні вважається ледь не обов’язком. Володіння ними полегшує пошук добре оплачуваної та бажаної роботи, допомагає використовувати осягнення сучасної культури та надихає до подорожей. Де найкраще вивчати мови? Звичайно, у побуті, тобто за кордоном. Чому варто навчатись в інших країнах? Які фактори переконують нас прийняти це рішення?

      Часто кажуть, що навчання – це час найбільш інтенсивного розвитку та набуття нового досвіду. Молодь має вдосталь часу і можливостей, аби повністю присвятити себе пошукам і здобуттю улюблених речей, формуванню талантів та набуттю величезного багажу знань та практичних навичок. Звичайно, багатьом людям цей період асоціюється з безтурботністю, зустріччю вірних друзів і шаленими вечірками. На це завжди знайдеться час, однак передусім не слід забувати про регулярне відвідування лекцій та виконання обов’язків, що стосуються навчання. Навчання є найкращим часом для саморозвитку, оскільки маємо добре здоров’я, не несемо відповідальності за власну сім’ю та роботу…

       У рішенні, який саме навчальний заклад обрати для здобуття освіти, велику роль відіграють ті навчальні осередки, які знаходяться близько до нашого місця проживання. Не багатьох вабить подорож у віддалені кутки країни, а ще менше осіб готові навчатись за кордоном. Зробити цей сміливий крок інколи заважає страх, невпевненість в собі, а іноді просто незнання, що така можливість існує. Проте варто приглянутись ближче можливості навчання за кордоном, оскільки воно має багато переваг. Яких саме?

       1. Вивчення мови Основна цінність нашого вибору є цілком очевидна. Проживання за кордоном протягом певного періоду це чудова можливість вивчити іноземну мову. Навіть тоді, коли ми уникаємо спілкування, боячись, що інші глузуватимуть з нашої вимови. У нас просто немає вибору, ми мусимо побороти несміливість та страх. Крім того, з’являється унікальна можливість щодня чути мову в її найбільш природній та оригінальній версії. Ми дізнаємося, як автохтонні мешканці вимовляють окремі слова, відкриваємо для себе окремі фрази, які неможливо знайти в підручниках, маємо можливість з’ясувати, які слова і граматичні форми використовуються найчастіше, а які з них є застарілими або занадто формальними для приватної бесіди. Відтак наша мова починає все більше і більше бути схожою на таку, якою користуються іноземці. Особа, що провела деякий час за кордоном погодиться, що під час такого перебування можна зауважити дивовижний прогрес у власних досягненнях: побувши всього декілька місяців, здобуваємо скільки, скільки потрібно було вчитись у власній країні кілька років!



        2. Пізнання іншої культури Будучи за кордоном, щедро черпаємо знання не лише у галузі іноземної мови, але й культури даної країни. Мабуть, нікого не треба переконувати у тому, що в туристичній мандрівці набуваємо зовсім інший досвід, ніж просту можливість перебувати поза межами рідної країни деякий час. Це незвичайна можливість ознайомитись з повсякденним життям певної місцевості та її жителями. Подібно як у випадку вивчення зарубіжної мови, культурний досвід важко порівнювати з інформацією про окремі культури, набутою з книг. Щоденні бесіди та спостереження дозволяють нам по-справжньому зрозуміти інших людей і розширити власні горизонти.

       3. Більша відкритість та саморозвиток Перебуваючи далеко від дому, починаємо усвідомлювати, наскільки обмеженим було наше сприйняття світу. Адже ми схильні дивитись на світ через призму нашої культури і розглядаємо наші звички як універсальні. Проте світ та його мешканці є дуже різноманітними, тому не варто бути закритими на іншість. Знайомлячись з поглядами, цінностями та звичаями наших друзів з-за кордону, ми не тільки дізнаємося, якими вони є (це знання можна зачерпнути з книг), але й починаємо їх розуміти. Саме так ми вчимося бути відкритими, співпереживати та приймати інших.

       4. Вихід поза зону комфорту та перемога над власними обмеженнями Читаючи цей текст, ви ймовірно впорядковуєте у своїй голові список виправдань, які «стоять на заваді» вашого навчання за кордоном: «Це не для мене, я не впораюсь з цим», «Мені бракує відваги», «Не маю навиків до мови». Такі фрази... це найкращий доказ того, аби відкинути всякі сумніви і спробувати! Досвід самостійного перебування за кордоном – це найкращий урок впевненості у собі, самостійності та довір’я до себе. Це також унікальна можливість вийти поза «безпечну зону» і наважитись на щось зовсім нове, на яке ніколи не відважувались до цього часу. Ніхто з нас нехай не має найменшого сумніву в тому, що саме вищезгаданий досвід (а не ще один вечір споживання піци в ресторані або ж черговий перегляд улюбленого серіалу) найкраще нам запам’ятається!
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.