Обмін студентами Еразмус – чому варто цим скористатись?


       Мабуть, кожен студент чув про Еразмус, програму співпраці між вищими навчальними закладами, що діють у Європі. Це обмін студентами у межах 27-ми країн Європейського Союзу, а також Ісландії, Швейцарії, Ліхтенштейну та Норвегії.

       Які вимоги для участі в програмі?
       Аби долучитись до міжнародного обміну не вистачить лише бажання. Студенти, що бажають стати учасниками рекрутингу, повинні продемонструвати високу академічну успішність і (це також важливо) добре володіти мовою, якою ведеться навчання в університеті. Заявки на участь в Еразмусі можуть подавати студенти І та ІІ рівня навчання, а також докторанти. Це стосується також дидактичних працівників. Аби студенти та працівники стали учасниками програми, окремому університету слід набути Картку учасника Еразмуса.

      Що таке Еразмус+?
       Програма Еразмус – дуже хороша ініціатива, якою дорожать країни ЄС. Еразмус+ це програма ЄС на 2014-2020 роки, на яку виділено 14,7 млрд євро. Програмою передбачено, що протягом 6-ти років кількість її учасників становитиме 4 млн осіб. Це, звичайно, студенти та викладачі, але не тільки вони. У програму також включені стратегічні партнери. Структура програми передбачає три етапи:
- Освітня мобільність,
- Інноваційна співпраця та обмін набутим досвідом,
- Підтримка у реформуванні політики Крім того, Еразмус+ включає програму Жан Моне та спортивні заходи.       Переваги програми Erasmus
       Еразмус це чудовий шанс для студентів. Студенти, які виїжджають за кордон отримують практичні можливості поглибити мову і ознайомитись з культурою іншого народу. Заняття проводяться офіційною мовою країни, тому студентам необхідно мати навики спілкування іноземною мовою. А всім відомо, що мова найкраще вивчається в середовищі. Крім цього, студенти на власному досвіді вивчають відмінності та подібності у способі викладання, а також отримують можливість відвідати найцікавіші та найнезабутніші місця та пам'ятки даної країни. Програма Еразмус дає можливість відбути студентські стажування у різного типу установах та підприємствах. Практичний та теоретичний досвід, здобутий в зарубіжних університетах береться під пильну увагу майбутніми роботодавцями, тому це важливий момент у резюме кожного випускника.

       Звісно, студентське життя не обмежується лише навчанням. Обмін збільшує шанси віднайти нових друзів та цікаво провести дозвілля. Закордонний досвід завжди цінний, оскільки завдяки йому перевіряється готовність відповідати на нові виклики. Він передбачає зрілість у прийнятті рішень. Студенти краще пізнають себе та власні можливості.

       Польща приєдналася до програми в 1998 році, приблизно через 10 років після її започаткування. З того часу польські студенти, безсумнівно, отримали кращі можливості. Навчання в іноземному університеті є справді чимось престижним. Отож, варто використати цей шанс та взяти участь у рекрутингу. Програма Еразмус мотивує до сумлінності у навчанні, оскільки набуті знання значно полегшують майбутнє професійне життя. Важливо зібрати якомога більше досвіду, особливо такого, який сприяє особистому розвитку.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.