Навчання онлайн
зручні студії на відстані


Навчання онлайн – зручні студії на відстані

       Ще кільканадцять років тому ми навіть не здогадувались, наскільки важливу роль у нашому житті відіграватиме Інтернет. На сьогодні «павутина» допомагає нам налагоджувати глобальне спілкування, розважатись, працювати і навчатись. Всупереч думці багатьох людей, сучасні технології не лише є «злодіями часу», адже в багатьох випадках вони значно полегшують нам виконання повсякденних занять, завдяки їм з’являються можливості, що раніше вважались геть недоступними. Одна з таких – це онлайн навчання. Чому варто приглянутись ближче такій можливості?

       Якщо здобуття вищої освіти донедавна було старанням невеликої кількості осіб, то на сьогодні вищі студії розглядаються як загальноприйнятий і обов’язковий етап на шляху освіченості. Дуже багато роботодавців вимагають від своїх співробітників наявність вищої освіти, роблячи при цьому значний акцент на здобутому професійному досвіді. Це означає, що люди повинні навчитись одночасно поєднувати навчання, роботу, особисте та сімейне життя. На жаль, доба налічує лише 24 години, а тому багато осіб почувається втомленими, надмірно завантаженими та розгубленими через невдалі спроби поєднати в одне ціле всі ці сфери. Іноді такі старання бувають марними, так як професійні обов’язки і години навчання відбуваються в одинакові проміжки часу, тому чимало людей стоїть перед вибором: що із цього важливіше?

       Саме для таких запрацьованих осіб, які неначе жонглюють різними сферами життя і обов’язками, ми створили можливість онлайн навчання. Ініціатори такого шансу дійшли до висновку, що здобуття освіти не повинно бути прив’язане до певного місця або часу, а радше враховувати те, наскільки якісно студенти засвоюють необхідні знання та здобувають потрібні навички. Проведення довгих годин в університеті більше не вважається пріоритетним. Бажаючі здобути вищу освіту не мусять витрачати час і гроші на транспорт, пристосовувати свої плани до розкладу занять, а також адаптуватись до специфіки організації навчання, що інколи буває несумісним з природнім ритмом дня. Правильно управляючи своїм часом можна одночасно працювати, вчитися і відпочивати.       Залежно від потреб, можна влитись у навчальний потік, який повністю відбувається онлайн, але є й можливість використовувати змішану систему навчання, тобто брати участь у лекціях, які проводяться у стінах університету та поєднувати їх з вивченням преметів онлайн. Тому слід самостійно прийняти рішення: здобувати знання у затишку власного помешкання або ж творити реальні відносини з викладачами та студентами.

       Звичайно, пропозиція онлайн навчання це справа не для всіх. Чимало людей звикли до стаціонарних або заочних студій. Згодом вони згадують цей період свого життя з великою любов’ю. Авжеж, такий спосіб навчання має безліч додаткових переваг: це можливість познайомитися з ровесниками, які інколи стають друзями на довгі роки; зустріти видатних фахівців, що проводять дослідження в улюблених галузях знань; отримати додаткову мотивацію для подальшого навчання в групі чи здобути необхідну підготовку до наступного уроку. Певна річ, не всі люди віднайдуть себе в такому режимі навчання, де відповідальність за виконання відповідних обов’язків лежатиме виключно на їхніх плечах. Багато з нас мають проблеми зі самодисципліною, якщо ніхто збоку не спостерігає за навчальним процесом. Онлайн навчання вимагає багато завзятості, регулярності, працьовитості та ефективного використання часу. З іншого боку, зустрічі та розмови з одногрупниками багатьох можуть відволікати від навчання. Якщо б наша потреба соціалізації задовольнялась на робочому місці та в родині, то, можливо, самостійне навчання було б для нас ідеальним варіантом. Онлайн навчання є зручним ще й тому, що дає більше свободи у плануванні нашого особистого процесу навчання. Всім нам відомо, що люди діляться на «жайворонків» і «сов». Деяким краще працювати і вчитися вранці, в той час як інші вважають за слушне це саме робити ввечері або навіть вночі, коли інші вдома сплять, а навкруги панує цілковита тиша. Відмінності теж можуть стосуватися й часових відрізків, протягом яких кожен здатний зосереджуватися: дехто може годинами працювати над одним і тим самим, в той час як хтось інший потребує частих коротких перерв, аби тим самим освіжити власний процес мислення. Крім того, навчаючись онлайн, у нас з’являється шанс самостійно вирішувати скільки часу і уваги ми готові приділити окремим питанням. Якщо маємо справу з чимось легким та зі самого початку зрозумілим, то присвячуємо цьому лише мить. Проте якщо тема є складною і вимагає від нас чимало зусиль, тоді на неї варто виділити значно більше часу.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.